Summarize

Agritechnica 2013 Hanower

W Hanowerze odbywa się kolejna edycja targów Agritechnica. W tym roku na targach swoje produkty zaprezentuje 2900 wystawców z czterdziestu siedmiu krajów.

Targi Agritechnica rozpoczęły się w sobotę 10 listopada i potrwają do soboty 16 listopada. W tym roku będą one obejmować 30 hali targowych, czyli łącznie 423 tysiące metrów kwadratowych.

Na tegorocznej edycji zjawiło się 1400 firm niemiecki oraz 1500 firm z pozostałych części świata. Drugim po Niemczech największym wystawcą na tegorocznych targach są Włochy. Kraj z półwyspu Apenińskiego jest reprezentowany przez 368 wystawców. Poza tym sporymi reprezentacjami mogą poszczycić się takie kraje jak Holandia (117 firm), Chiny i Francja (każda po 101 firm) a także Turcja (92 wystawców). Polska reprezentacja składa się w tym roku z 58 firm.

Pierwszy dzień targów Agritechnica 2013 upłynął pod znakiem rozstrzygnięcia konkursu „Tractor of the Year 2014”. Zwycięzcą tegorocznej edycji została firma Claas, którą nagrodzono za jej model Axion 850. W kategorii „najlepszy design” wśród traktorów zwyciężył Lamborghini Nitro 130 Vrt. W kategorii „ciągnik specjalistyczny” pierwsze miejsce przypadło modelowi Aebi Viatrac Vt 450 Vario.

Hanowerskie targi to z pewnością najważniejsza na świecie wystawa rolnicza jeśli chodzi o nowości w zakresie techniki rolniczej. To właśnie na tych targach producenci oraz klienci z całego świata mogą zapoznać się z najnowszych rozwiązaniami technologicznym. Można śmiało stwierdzić, że Agritechnica wyznacza trendy w światowej technice rolniczej.

Redakcja Agrodziennika jest obecna na Agrotechnice dlatego niedługo możecie spodziewać się obszernej relacji z tego wydarzenia, na którą już teraz zapraszamy.Komentarze

Skomentuj