Summarize

Australijska wołowina

Niesprzyjające warunki w handlu wydają się nie mieć wpływu na Australię, która w lipcu bieżącego roku zwiększyła eksport wołowiny i cielęciny.Australijczycy wyeksportowali łącznie 82,5 tys. ton mięsa wołowego i cielęcego, tj. o 4 proc. więcej niż przed rokiem. Rekordowy poziom osiągnął eksport do Chin, który wzrósł o 184 proc. (1,1 tys. ton). Duże wzrosty zakupu wołowiny stały się udziałem takich krajów jak Singapur (+ 96 proc.), Filipiny (+45 proc.), Tajwan (+22 proc.), czy Malezja (+9 proc.). O 33 proc. zwiększyła się sprzedaż do Japonii (ponad 31 tys. ton). Również Stany Zjednoczone zakupiły od Australii o 8 proc. więcej mięsa (ponad 17 tys. ton).

Spadek odnotowano natomiast w przypadku Korei Południowej, gdzie popyt na wołowinę wyraźnie się zmniejszył. Spadek zanotowano także w przypadku Rosji (-40 proc.) i Indonezji (-49 proc.), które zakupiły odpowiednio 2,4 tys. ton i 3,2 tys. ton.

Kraje Unii Europejskiej ciągle utrzymują import mięsa wołowego z Australii na poziomie wyższym niż w 2011 roku. Pierwsze siedem miesięcy bieżącego roku przyniosło 7,5 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Zakupy UE dotyczyły 7,9 tys. wołowiny.Komentarze

Skomentuj