Summarize

pole

Analitycy szacują, że w 2013 roku chiński import pszenicy będzie najwyższy od dziewięciu lat. Z roku na rok Chiny importują coraz więcej zboża z zagranicy ponieważ nie są w stanie sprostać na własną rękę rosnącemu popytowi związanemu z hodowlą zwierząt.

Najnowsze dane chińskich władz pokazują, że w listopadzie Chiny sprowadziły ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Kanady, Australii i Kazachstanu 970 tysięcy ton pszenicy. Ten wynik jest wyższy o 721% w porównaniu do importu w listopadzie 2012 roku. W listopadzie tego roku do Chin najwięcej pszenicy trafiło ze Stanów Zjednoczonych (722 327 ton).

Główną przyczyną wzrostu popyt na pszenicę jest cały czas prężnie rozwijająca się produkcja zwierzęca w Państwie Środka. W ubiegłym roku chińskie gospodarstwa hodowlane skonsumowały 120 milionów ton kukurydzy i 10,7 miliona ton pszenicy.

W okresie od stycznia do listopada tego roku Chiny kupiły za granicą 5,12 miliona ton pszenicy, co daje wzrostu importu o 39% w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim.

Tegoroczne zbiory pszenicy w Chinach szacowane są na 118 milionów ton. Tym samym będą mniejsze od zeszłorocznych o 2,6 miliona ton.Komentarze

Skomentuj