Summarize

Władze Filipin chcą, aby ich sektor produkcji trzody chlewnej był bardziej konkurencyjny. W tym celu planowana jest kontynuacja polityki wsparcia państwa.Aby zwiększyć konkurencyjność filipińskich producentów trzody chlewnej władze tego azjatyckiego państwa planują zwiększyć inwestycje w sektor. Jak powiedział minister rolnictwa Filipin Proceso J. Alcala jego resort będzie z każdym rokiem zwiększał inwestycje w produkcję trzody chlewnej. Chodzi tu przede wszystkim o kredyty na modernizację produkcji oraz odpowiednie szkolenia, które pozwolą hodowcą na zwiększenie konkurencyjności.

W 2012 roku sektor produkcji trzody chlewnej urósł na Filipinach o 1,7%. W tym roku władze przewidują wzrost na podobnym poziomie. Wartość sektora trzody chlewnej w ubiegłym roku wyniosła 174,5 miliarda pesos filipińskich. W przeliczeniu na polską walutę filipiński sektor produkcji trzody chlewnej był wart w roku ubiegłym prawie 13,5 miliarda złotych.

Produkcja trzody chlewnej jest drugim najważniejszym sektorem produkcji rolnej w Filipinach wyprzedza ją tylko produkcja ryżu palay.Komentarze

Skomentuj