Summarize

Kwiecień 2013 roku to kolejny miesiąc, w którym odnotowano spadek sprzedaży nowych ciągników rolniczych. Z informacji podanych przez Martin&Jacob wynika, że w kwietniu tego roku zarejestrowano 1563 nowe ciągniki rolnicze. W marcu liczba zarejestrowanych nowych maszyn była wyższa o 17 punktów procentowych. W analogicznym okresie roku poprzedniego zarejestrowano z kolei 1885 ciągników (o 322 sztuki więcej). Jak informuje Martin&Jacob, tegoroczny kwietniowy wynik jest najgorszy od blisko trzech lat.

W kwietniu najwięcej nowych ciągników sprzedały: New Holland, John Deere i Zetor. New Holland sprzedał 294 maszyny, John Deere 261, a Zetor 171 ciągników. W porównaniu do marca 2013 roku New Holland zanotował spadek o 25%. Jeszcze wyższy spadek sprzedaży zanotował Zetor (28%). Spadek sprzedaży w relacji miesięcznej w przypadku ciągników John Deere wyniósł zaś tylko 7%.

Kwiecień przyniósł zaskakująco dobre rezultaty japońskiej marce Kubota. W tym miesiącu ciągnikom tej firmy udało się awansować na siódme miejsce na rynku polskim (wzrost sprzedaży aż o 116% w relacji rocznej).

Dodatkowo Martin&Jacob informuje, że w kwietniu 2013 roku polscy rolnicy kupili o 40% więcej ciągników używanych (1670 sztuk) niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.Komentarze

Skomentuj