Summarize

cukier kryształki

W „Studiu TVR” Kazimierz Kobza z Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego powiedział, że prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej (KSC) zakończy się nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Kobza powiedział, że należy patrzeć na sprawę prywatyzacji KSC optymistycznie, ponieważ ostatnie negocjacje z Ministerstwem Skarbu Państwa były raczej udane. „Nareszcie ministerstwo zaczyna normalnie rozmawiać i szukać kompromisu. Ale nie możemy powiedzieć, że rozmowy już się zakończyły sukcesem, bo one wciąż trwają” – podkreślił Kobza.

Szef związków plantatorskich w KSC Krzysztof Nykiel powiedział, że cały czas trwają rozmowy na temat opłaty za akcje. Nykiel dodał, że Ministerstwo Skarbu Państwa zadeklarowało, że możliwym będzie pożyczenie „plantatorom i pracownikom na pierwszą wpłatę 20 proc. należności za akcje”.

Cały czas trwają również rozmowy na temat wartości KSC. Rozbieżności wciąż są bardzo duże. W tej chwili Krajowy Związek Producentów Buraka Cukrowego przy pomocy firmy doradczej przeprowadza własną wycenę wartości spółki. Pojawi się na początku lutego.

Jak powiedział Kazimierz Kobza, zdaniem plantatorów „spółka jest warta maksymalnie 800 mln.” Z kolei Ministerstwo Skarbu Państwa wycenia ją na 1 miliard 600 milionów złotych.Komentarze

Skomentuj