Summarize

Minister rolnictwa Marek Sawicki złożył w środę dymisję na ręce premiera Donalda Tuska, zgodnie z tym co zapowiedział na konferencji prasowej we wtorek, po uzgodnieniach z Waldemarem PawlakiemPremier oświadczył na środowej konferencji prasowej:
{open_cytat}„Minister Sawicki złożył na moje ręce dymisję. Spotkałem się dziś rano z ministrem. Poinformowałem, że ta dymisja zostanie przyjęta. Jeszcze w tym tygodniu prezydent otrzyma od nas ten wniosek na piśmie”.{close_cytat}

Donald Tusk nie wykluczył osobistego nadzoru nad resortem rolnictwa. W rozmowie z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem oznajmił, że jest zdecydowanie za wcześnie na decyzje personalne, co do obsady stanowiska po Sawickim. „Sprawa, która zbulwersowała Polaków, związana z tym głośnym już nagraniem, pokazuje ewidentną potrzebę dużo bardziej energicznych działań, nie tylko nadzorujących i kontrolnych w obrębie agencji rolnych” – powiedział premier na konferencji. Dodał: „Nie należy się spodziewać mojej decyzji w sprawie ministra rolnictwa, dopóki nie przedstawimy wspólnie z naszym koalicjantem, panem premierem Pawlakiem czytelnych i jednoznacznych reguł postępowania, i bardzo precyzyjnego scenariusza działań – i to działań radykalnych, których celem będzie uzdrowienie sytuacji w tym sektorze polskiego rolnictwa, jakim są agencje”.

To pokłosie sprawy ujawnionej przez „Puls Biznesu”, który opublikował rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego, na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa.

Źródło: PAPKomentarze

Skomentuj