Summarize

przecięty melon

Hiszpański producent melonów Piel de Sapo wierzy, iż jego produkty dodadzą piłkarzom z Półwyspu Iberyjskiego energii potrzebnej do zdobycia Pucharu Europy.Ciężarówka wypełniona po brzegi melonami dotarła do bazy treningowej aktualnych mistrzów świata w Gniewkowie. Piłkarze zdążyli się nimi nacieszyć już w trakcie czwartkowego śniadania. Nazwa odmiany „żabia skórka” odnosi się do ich koloru.

Hiszpański dziennik sportowy „AS” stoi za przygotowaniem i zrealizowaniem dostawy na odległość trzech tysięcy kilometrów, z hiszpańskiej miejscowości El Monarca w okolicach Murcii, wprost na polskie wybrzeże.

Po remisie 1:1 z reprezentacją Włoch w pierwszym meczu fazy grupowej Euro 2012, melony ewidentnie pomogły Hiszpanom, gdyż w kolejnym meczu rozgromili oni Irlandczyków aż 4:0. Być może stoją one za odrodzeniem Fernando Torresa, który w ostatnich sezonach był zupełnie bez formy, a w meczu z Irlandczykami zdobył dwie bramki.

Hiszpanie powalczą teraz o zdobycie trzeciego z kolei tytułu na największych imprezach piłkarskich świata – jeżeli tego dokonają będą pierwszą drużyną w historii z takim osiągnięciem.

Melon to gatunek ogórka z jadalnym owocem, należący do jednorocznych roślin dyniowatych. Melony składają się w 90% z wody, przy czym mają mało cukru a dużo kalorii; jadane zazwyczaj na surowo. W Polsce bardziej popularne od melonów są chociażby arbuzy.Komentarze

Skomentuj