Summarize

Firma Framelco opracowała nową metodę zwiększania efektywności pasz dla trzody chlewnej. Została ona użyta do opracowania nowej linii produktów Fra N-line. Technologia opracowana przez firmę Framelco opiera się na zastosowaniu najnowszych osiągnięć nanotechnologii. Składa się ona z dwóch podprocesów: pierwszy to podziała produktu na nanocząsteczki, a drugi to nałożenie specjalnej powłoki na te cząsteczki.

W ten sposób uzyskuje się paszę powstałą w wyniku nałożenia nanopowłoki. „Nano” to synonim „bardzo małych” cząsteczek. To z kolei wyjaśnia dlaczego ta technologia jest bardziej efektywna w hodowli trzody chlewnej. Małych rozmiarów cząsteczki są dużo lepiej wchłaniane niż dużo większe cząsteczki, a to ma przełożenie na efektywność i szybkość ich działania.

Najważniejsze zalety stosowania produktów z linii Fra N-line to: (1) poprawa efektywności i skuteczności karmienia, (2) stosowanie mniejszych dawek daje lepsze rezultaty niż w przypadku tradycyjnych pasz, (3) brak zakłócenia działania innych składników diety, (4) mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

 



Komentarze

Skomentuj