Summarize

Brytyjskie Narodowe Stowarzyszenie Hodowców Świń ostrzega przed „nielegalnymi” świniami z Europy.Z danych przedstawionych przez Narodowe Stowarzyszenie Hodowców Świń wynika, że z początkiem 2013 roku na brytyjskich rynek w ciągu godziny będzie wchodziło 40 tysięcy „nielegalnych” świń. Świnie będą pochodzić z kontynentalnych krajów Unii Europejskiej.

Słowo „nielegalny” odnosi się do faktu, że świnie na fermach w kontynentalnych krajach UE są wciąż trzymane w indywidualnych klatkach. Ta praktyka ma być zakazana przez Unię Europejską w trosce o dobrostan zwierząt od 1 stycznia 2013 roku.

Hodowcy trzody chlewnej w Wielkiej Brytanii nie trzymają świń w indywidualnych klatkach od wielu lat, jednak w Europie kontynentalnej ta praktyka jest bardzo rozpowszechniona. Jest ona tak bardzo rozpowszechniona, że można powiedzieć, iż jest w przewadze jeśli chodzi o metody hodowli.

Najnowsze dane Komisji Europejskiej pokazuje, że na 8 dni przed wprowadzeniem zakazu 80% państw Wspólnoty nie uregulowało jeszcze tej kwestii. Dla przykładu we Francji tylko 33% ferm nie stosuje indywidualnych klatek. W Niemczech udział takich ferm to 48%. Inne kraje, które wciąż nie rozwiązały tej kwestii to Belgia, Włochy, Holandia, Hiszpania i Irlandia.Komentarze

Skomentuj