Summarize

rzepak

Koalicja unijnych producentów żywności i członków łańcucha żywnościowego jest bardzo zadowolona z postawy Komisji Europejskiej, która wspiera przepisy o niskiej obecności genetycznie modyfikowanych roślin na unijnym rynku.

W skład koalicji FEFAC (The European Feed Manufacturers Federation) wchodzą kluczowi producenci żywności i jej dystrybutorzy na terenie Wspólnoty. Ich zdaniem decyzja Unii Europejskiej o włączeniu się w rozmowy na temat przepisów dotyczących GMO w międzynarodowym handlu żywnością jest bardzo dobra.

Słowa pochwały ze strony koalicji FEFAC związane są z konsultacjami zaplanowanymi przez FAO (Światowa Organizacja Żywności). W trakcie tych konsultacji mają zostać opracowane międzynarodowe przepisy dotyczące GMO. W swoim liście do Komisji Europejskiej przedstawiciele producentów i przetwórców podkreślili, że Unia Europejska musi skupić się na opracowaniu długoterminowej strategii. Jej celem jest wypracowanie spójnej polityki, która mogła by stanowić rzeczywistą alternatywę na arenie międzynarodowej.Komentarze

Skomentuj