Summarize

300 brytyjskich producentów mleka zablokowało fabrykę Arla Foods w środę 15 sierpnia. Fabryka znajduje się w Ashby de la Zouch w hrabstwie Leicestershire.Rolnicy zebrali się, aby demonstrować przez fabryką, która była celem protestów również w najgorętszym okresie kryzysu mlecznego w lipcu. Wszystko zaczęło się około godziny 19. Rolnicy zablokowali drogę do fabryki czym uniemożliwili wjazd i wyjazd ciężarówek przez 5 godzin.
Fabryka została zablokowana w zeszłym miesiącu w proteście przeciwko obniżkom cen mleka. Obniżki miały wejść w życie 1 sierpnia. Według nowych założeń nowa cena litra mleka byłaby o 5 pensów niższa od kosztów produkcji.

Pomimo tego, że obniżka cen nie weszła w życie, rolnicy wciąż protestują chcąc wykorzystać sytuację, aby wprowadzić zmiany w branży mlecznej. Ich głównym celem jest zmiana środka ciężkości: w tej chwili w branży brak równowagi i rolnicy są całkowicie zależni od mleczarni, fabryk i sprzedawców.

Środowy protest zorganizowała grupa protestacyjna Farmers for Action. Grupa należy do Mlecznej Koalicji chcącej wprowadzić zmiany w branży mlecznej.

Jeden z protestujących, Paul Rowbottom, powiedział, że rolnicy wciąż chcą odzyskać pieniądze, które stracili w pierwszej turze obniżek w kwietniu i maju. Obiecał również, że następne akcje będą przeprowadzane w przyszłym i następnych tygodniach.

Paul Rowbottom dodał, że środowy protest to „grzeczne przypomnienie”, że jeszcze nie wszystko w sprawie branży mlecznej zostało ustalone.Komentarze

Skomentuj