Summarize

trzoda chlwena

Ceny tusz wieprzowych w krajach Unii Europejskiej oraz na rynku krajowym zaczęły wzrastać przed świętami Bożego Narodzenia.

Kierownicy skupów trzody chlewnej w ubiegłym tygodniu zapowiadali, że przed zainteresowanymi kupnem nastał ostatni tydzień niższych cen skupu przed Świętami Bożego Narodzenia. Jednak kierownicy skupów nie mówią o przedświątecznym zwiększonym zainteresowaniu wieprzowiną, lecz mimo to zdecydowali się już na podniesienie cen tusz wieprzowych, gdzie średnia cena tusz wzrosła do 6,72 zł/kg netto.

Jak przewiduje Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Trzody Chlewnej, wzrostowy trend cen w skupach utrzyma się najprawdopodobniej do końca roku, a nadchodzący okres będzie doskonałym czasem dla producentów świń.

Na niemieckich rynkach ceny skupu podniosły się po raz drugi z rzędu z 6 eurocentów do 1,67 euro za kilogram tuszy netto. Podobne przedświąteczne podwyżki cen tuszy nastąpiły w Holandii, Belgii, Austrii i Wielkiej Brytanii, podczas gdy we Włoszech, Hiszpanii, Irlandii i w Danii ceny pozostały bez zmian.Komentarze

Skomentuj