Summarize

„Nowy minister rolnictwa powinien zostać jak najszybciej powołany, bo trzeba podejmować pilne decyzje dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej” – przekonuje PSL. Według ludowców premier nie spieszy się z nominacją, czekając na dalsze informacje w sprawie sytuacji wokół ministerstwa rolnictwa.Donald Tusk przyjmując dymisję Marka Sawickiego nie wykluczył objęcia osobistego nadzoru nad resortem. Europoseł Jarosław Kalinowski (Szef Rady Nadzorczej Stronnictwa) zwrócił uwagę, że w Brukseli finalizowane są właśnie prace nad reformą polityki rolnej. Wakat na stanowisku ministra rolnictwa działa na niekorzyść Polski. Kalinowski powiedział: {open_cytat}„Potrzebny jest natychmiast fachowiec, który będzie nie tylko porządkował sprawy wewnętrzne resortu, ale zajmie się też bieżącymi kwestiami, które nie mogą być odwlekane”{close_cytat}
„Dymisja Sawickiego wypadła w najgorszym momencie, jeśli chodzi o nasze rozmowy o Wspólnej Polityce Rolnej, środkach na wieś i rolnictwo w nowej perspektywie unijnej. Nie może być prowizorki, powinna przyjść osoba o wielkich kwalifikacjach, która bardzo szybko, (w biegu) przejmie te negocjacje” – powiedział poseł PSL Janusz Piechociński.

Tymczasem poseł SLD Cezary Olejniczak wyraził pogląd, wedle którego ministrem rolnictwa powinien zostać ktoś z PO lub osoba bezpartyjna.

Źródło: PAPKomentarze

Skomentuj