Summarize

Przedstawiamy nowy raport na temat rynku nawozów autorstwa Caluma Findlaya z Gleadell.Saletra amonowa

W rejonie Morza Bałtyckiego oraz nad Morzem Czarnym ceny saletry amonowej wzrosły z powodu niedoborów towaru. Niektórzy producenci wysprzedali swoje zapasy już na styczeń i w tej chwili zastanawiają się czy mają wystarczająco dużo nawozu na ofertę lutową. W Wielkiej Brytanii cena saletry amonowej rośnie w wolnym tempie, ponieważ coraz więcej nawozu jest importowane.

Nawozy fosforowe

Rynki są spokojnie dlatego, że popyt na nawozy fosforowe przed końcem roku jest bardzo mały. Ta obniżka popytu jest oczywiście okresowa i już w styczniu należy się spodziewać wzmożonej aktywności nabywców, którzy będą się chcieli zaopatrzyć w nawozy fosforowe na wiosnę.

Mocznik

Jeśli chodzi o mocznik to sytuacja społeczna oraz problemy z dostawami gazu cały czas mają negatywny wpływ na produkcję tego nawozu w Egipcie. Na rynku amerykańskim są pewne problemy związane z dystrybucją nawozu. Niski poziom wody na Mississippi, która jest głównym szlakiem przesyłowym, że istnieją obawy o dostawy mocznika. W Wielkiej Brytanii rynek jest stabilny. Specjaliści spodziewają się, że do końca roku nic się nie zmieni. Ewentualne podwyżki cen oraz większe ruchy na rynku są przewidywane na styczeń przyszłego roku.Komentarze

Skomentuj