Summarize

powódź na polach w Rosji

Powodzie które nawiedziły południową część Rosji w miniony weekend, zabijając co najmniej 171 osób, zniszczyły zarówno zboże na polach, jak i zmagazynowane już plony. Uwaga skoncentrowała się na dwóch gigantycznych silosach portu czarnomorskiego w Noworosyjsku.Wczesne analizy i obserwacje w Kraju Krasnodarskim, gdzie do tej pory największym problemem były utrzymujące się susze, wskazują na spore straty na polach słoneczników. Jednakże główna rosyjska organizacja zajmująca się analizami rolniczymi, Sovecon, stwierdziła, że powódź nie wyrządziła szkód na większą skalę.

„Ludzie mówią o maksymalnie 10 000-20 000 hektarów”, wliczając uprawy słoneczników i pszenicy – powiedział portalowi Agrimoney.com Andriej Sizow z Soveconu.

Największym problemem mogą być jednak uszkodzenia terminali portowych i magazynów zboża. Zniszczone zostały oziminy, pozostające na polach kukurydze i słoneczniki. W Noworosyjsku spadło 100 mm deszczu w ciągu zaledwie dwóch dni. Port wznowił działanie w niedzielę, po sobotnich problemach z dostawami prądu, ale w centrum uwagi pozostają dwa olbrzymie silosy, przez które przerzuca się rocznie około 11 milionów ton ziarna przeznaczonego na eksport. Zostały one poważnie uszkodzone i konieczna będzie ich kosztowna naprawa.Komentarze

Skomentuj