Summarize

W konkursie na prezesa ARR najwięcej punktów zdobyli Bogusław Nadolnik i Ryszard Smolarek. „Jeden z nich zostanie zarekomendowany premierowi na stanowisko prezesa ARR” – powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.Powołanie prezesa Agencji Rynku Rolnego leży w gestii premiera Donalda Tuska. Kandydatów rekomendują we wspólnym porozumieniu minister rolnictwa i minister finansów. Marek Sawicki nie ukrywa, że jego faworytem na to stanowisko jest Ryszard Smolarek. Jednak głos w tej sprawie ma także minister finansów, więc nic nie zostało jeszcze przesądzone. Smolarek zebrał najwięcej punktów, Nadolnik był tuż za nim.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polską Agencję Prasową, rzeczniczka resortu finansów Małgorzata Brzoza powiedziała, iż trwają wewnętrzne konsultacje w sprawie wysunięcia kandydatury na szefa ARR.

Przypomnijmy, że w marcu tego roku ze stanowiska prezesa został odwołany Władysław Łukasik. W międzyczasie rozpisano już jeden konkurs na to stanowisko, który nie został rozstrzygnięty. Posadę objął wiceprezes ARR – Andrzej Łuszczewski.

Źródło: PAPKomentarze

Skomentuj