Summarize

Na niemieckich EuroTier oraz duńskich targach NutriFair można było zobaczyć wiele stoisk z zabawkami oraz materiałami do rycia dla świń. Pojawienie się tych produktów na targach to efekt najnowszej Dyrektywy Unijnej.

Dyrektywa Unijna 2001/88/EC precyzuje, że maciory, tuczniki oraz prosięta powinny mieć stały dostęp do materiałów do rycia. Z kolei, Dyrektywa 2001/93/EC określa, że świnie powinny mieć stały dostęp do materiałów do rycia i do zabawy. Wszystko po to, aby świnie miały jak największy dobrostan.

Przykładami urządzeń, które wychodzą na przeciw przepisom unijnym są długie drewniane kije dla macior od Egebjerg International. Służą one do utrzymywania ich w pozycji poziomej. Z kolei firma AP Company przygotowała specjalne wiszące koryta dające świniom dostęp do słomy. Niemiecka firma Weda ma w swojej ofercie szeroki wybór materiałów do rycia. Innowacyjnym rozwiązanie tej firmy jest żółta piłka do umieszczenia na ścianie lub przywiązana do specjalnych belek. Piłka jest znakomitym źródeł zabawy dla zwierząt i spotkała się z dużym zainteresowaniem hodowców.

Wszystkie wyżej wspomniane rozwiązania służą oczywiście jednemu celowi jakim jest poprawienie dobrostanu zwierząt hodowlanych. Wysoki dobrostan oznacza zaś zdrowsze świnie i lepszej jakości produkty.
 Komentarze

Skomentuj