Summarize

Agencja Martin&Jacob informuje, że I kwartał bieżącego roku był bardzo udany dla rynku przyczep rolniczych. W tym okresie zaobserwowano 8% wzrost sprzedaży tych produktów.Od stycznia do końca marca zarejestrowano 1847 przyczep rolniczych. W analogicznym okresie roku poprzedniego sprzedaż przyczep była niższa o 132 sztuki. W analizowanym okresie z miesiąca na miesiąc rosła sprzedaż przyczep, a w samym marcu wyniosła 684 sztuki (wzrost o 13% w stosunku do lutego).

Zdaniem Michała Poźniaka z Martin&Jacob „Przyczepy rolnicze sprzedają się jak świeże bułeczki. W tej chwili rolnicy kupują głównie te, które są dostępne na placach u dilerów. Możemy wyróżnić dwie grupy kupujących: pierwsza z nich to rolnicy, którzy napędzają sprzedaż przy pomocy własnych środków. Druga, to osoby czekające na dotacje z ostatniego rozdania funduszy unijnych które zostaną przyznane w połowie roku. Możemy się zatem spodziewać, ze sprzedaż wzrośnie wtedy jeszcze bardziej”.

W I kwartale 2013 roku najwięcej przyczep sprzedała firma Pronar (479 sztuk). Udział tej firmy w polskim rynku wyniósł w tym okresie prawie 26%. Drugie miejsce zajęły przyczepy rolnicze produkcji własnej, których kupiono 453 sztuki. Trzecią lokatę zajął z kolei Metal-Fach z 215 sprzedanymi przyczepami.Komentarze

Skomentuj