Summarize

krowa

FAMMU/FAPA informuje o najnowszych danych amerykańskiego ministerstwa rolnictwa, według których w maju łączna wartość wyeksportowanych artykułów mleczarskich z USA osiągnęła poziom 500 mln dolarów i była aż o 26% wyższa niż w maju 2011 r.Jeżeli chodzi o przetwory mleczne, wzrost wyniósł 22% (wartość eksportu na poziomie 2,3 mld dolarów). Wzrosty te są związane z rosnącym popytem na amerykańskie sery (+43% / w sumie 27,76 tys. ton), mleko w proszku (+31% / suma 45,4 tys. ton) i produkty na bazie serwatki.

Największy wzrost zamówień artykułów mleczarskich pochodzących ze Stanów Zjednoczonych stał się udziałem Meksyku, Korei Południowej, Japonii i Bliskiego Wschodu (w szczególności Arabii Saudyjskiej).

W maju USA sprzedały do Meksyku produkty mleczarskie na ogólną sumę 112 mln dolarów. Na drugim miejscu wśród importerów znajduje się Kanada (50 mln dolarów), a na trzecim Chiny (41 mln dolarów). Azja południowo-wschodnia to dla Amerykanów cenny rynek, w maju wysłali tam artykuły mleczne o wartości 91 mln dolarów. Natomiast na Bliski Wschód i do Afryki Północnej – za 53 mln dolarów.

Źródło: FAMMU/FAPAKomentarze

Skomentuj