Summarize

susza w USA

Tegoroczne lato okazało się mieć katastrofalny wpływ na rolnictwo w Stanach Zjednoczonych. Ogromne upały i susze, jakie dotknęły ten kraj, były najgorszymi od 1950 roku, a ich skutki gospodarcze odczuwalne są na całym świecie.Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) poinformował, że udzieli pomocy hodowcom, która będzie polegała na zakupie mięsa na łączną kwotę 170 mln dolarów. Przyspieszenie zakupu mięsa przez Departament Obrony, w celu późniejszego wykorzystania, polecił także prezydent Barack Obama.

Sekretarz Rolnictwa Tom Vilsack poinformował, że kwota przeznaczona na zakup mięsa przez USDA będzie przeznaczona na wieprzowinę (100 mln dolarów), mięso drobiowe (50 mln dol.), sumy (10 mln dol.) i jagnięcinę (10 mln dol.).

Departament Rolnictwa uznał, że klęską żywiołową zostało dotknięte już 1496 hrabstw w 33 stanach. Susza doprowadziła tam do ogromnych strat w uprawach, a to z kolei odbiło się na cenach pasz, które dotknęły hodowców na całym świecie. W samym USA cena kukurydzy wzrosła w przeciągu dwóch miesięcy o 60 proc.Komentarze

Skomentuj