Summarize

Walijski rząd wprowadził nowy internetowy gadżet, który pomoże rolnikom zmaksymalizować potencjał użycia nawozu.Nowy serwis, który dostarcza świeżych regionalnych wiadomości na temat temperatury gleby każdego ranka rozpoczął swoje działanie w ubiegłym tygodniu. Serwis jest częścią programu Farming Connect i powstał we współpracy z Environment Agency.

Najnowsze informacje na temat temperatury gleby w różnych częściach Walii mają w założeniu pomóc rolnikom zmniejszyć koszty własne oraz poprawić aplikację nawozów azotowych. Informacje na temat temperatury gleby są niezwykle istotne podczas siania nawozu i dlatego serwis może być idealną pomocą jeśli rolnik chce siać w optymalnych warunkach.

Procesy glebowe zaczynają się od 5 stopni Celsjusza w górę i dlatego doradcy rolni z Farming Connect zalecają, aby aplikować nawóz wczesną wiosną kiedy temperatura gleby jest wyższa od 5 stopni Celsjusza przez kilka kolejnych dni.
Oprócz tego, nowy serwis daje rolnikom możliwość sprawdzenia zmian temperatury gleby i ustalenia na własną rękę optymalnego czasu aplikacji nawozów na łąki.
 Komentarze

Skomentuj