Summarize

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej „Rokitnianka” w Szczekocinach poinformował, że kontrole nie potwierdziły informacji jakoby do mleka w proszku w spółdzielni dostały się podejrzane substancje.Zarząd spółdzielni przesłał tę wiadomości do Polskiej Agencji Prasowej. Jednocześnie zaznaczył, że sama spółdzielnia funkcjonuje w normalnym trybie i dalej skupuje mleko oraz produkuje swoje wyroby. W oficjalnym stanowisku przesłanym do PAP czytamy: „Wszystkie produkowane przez spółdzielnię wyroby są bezpieczne dla konsumentów i można je spożywać bez żadnych obaw. Zarząd spółdzielni wraz z powołanymi do tego organami, cały czas czyni starania o jak najszybsze wyjaśnienie całej sprawy”.

Jeśli chodzi o samą sprawę akta i zabezpieczone dowody wpłynęły już do Prokuratury Rejonowej. W tej chwili są one analizowane i należy poczekać na dalsze decyzje. Prokuratura przebadała mleko w proszku na miejscu w spółdzielni, ale nie stwierdzono żadnych podejrzanych substancji. Trzeba przypomnieć, że w partii mleka w proszku, która pochodziła ze szczekocińskiej mleczarni znaleziono śladowe ilości różowej substancji będącej najprawdopodobniej trutką na szczury.

Specjaliści uważają, że nawet jeśli w mleku była trutka, to było jej na tyle mało, że konsumenci nie muszą się jej obawiać.Komentarze

Skomentuj