Summarize

Departament Komunikacji Społecznej ARiMR podał do publicznej wiadomości informacje na temat wypłat ONW.Z informacji podanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wynika, że do tej pory rolnicy gospodarujący na terenach niekorzystnych rolniczo (tereny ONW) otrzymali 570 tysięcy złotych.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłacanie pieniędzy 16 października tego roku. Od tego czasu pieniądze trafiły w ręce około 400 tysięcy rolników. Warto również dodać, że rolników, którzy zgłosili wnioski o dopłaty ONW w tym roku było znacznie więcej bo aż 730 tysięcy. Pieniądze z tytułu dopłat ONW będą wypłacane do 30 czerwca 2013 roku. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa planuje do końca bieżącego roku wypłacić wnioskodawcom ponad 1 miliard złotych.

Dopłaty ONW przysługują rolnikom, którzy posiadają pola na obszarach gdzie są np. słabe gleby. Ponadto, mogą je dostać rolnicy gospodarujący w górach oraz tacy, którzy mają gospodarstwa na terenach o niskich opadach.Komentarze

Skomentuj