Summarize

Po długim procesie, w ramach którego jury tego prestiżowego konkursu przez sześć miesięcy zaangażowane było w analizowanie i testowanie w polu maszyn wszystkich uczestników konkursu, nowy ciągnik T3F marki New Holland zdobył tytuł Tractor of the Year® - Best of specialized for 2015. Wiadomość ta ogłoszona została podczas tegorocznej edycji EIMA, najważniejszej europejskiej wystawie maszyn i sprzętu rolniczego, która miała miejsce w Bolonii (Włochy).
"Firma New Holland ostatnio umocniła swoją pozycję lidera w dziedzinie ciągników specjalistycznych przeznaczonych do sadów i winnic, wprowadzając na rynek serię T3F, oferującą plantatorom kompaktowe gabaryty, zwrotność i niezawodność, których potrzebują podczas prac polowych" - oświadczył Luca Mainardi, dyrektor ds. zarządzania produktami odpowiedzialny za ciągniki i ładowarki teleskopowe.
Jury, w skład którego weszło 23 wiodących dziennikarzy z całej Europy, specjalizujących się w maszynach rolniczych, oceniło model T3F jako będący w stanie zaoferować maksymalne osiągi w polu podczas prac uprawowych; dzięki czemu idealnie spełnia zapotrzebowanie plantatorów na sprzęt specjalistyczny zachowujący idealną równowagę pomiędzy osiągami a zwrotnością, poruszający się szybko i łatwo po wąskich przestrzeniach lub pod niskimi dachami.
"To wyróżnienie jest dowodem na ciężką pracę i poświęcenie wszystkich osób zaangażowanych w opracowanie T3F" - oświadczył Carlo Lambro, prezydent marki New Holland Agriculture. "To ważne wyróżnienie branżowe stanowi kolejny prestiżowy dowód uznania dla firmy New Holland i potwierdzenie jej wiodącej pozycji w segmencie maszyn specjalistycznych. Będąca pionierem innowacji w dziedzinie maszyn specjalistycznych od roku 1934 firma New Holland Agriculture oferuje kompletną linię ciągników w pełni odpowiadających potrzebom klientów uprawiających sady i winnice".
Nowa seria T3F: przełomowe ciągniki kompaktowe
Ciągniki New Holland należące do serii T3F zaprojektowane zostały pod kątem potrzeb profesjonalnych plantatorów uprawiających owoce oraz właścicieli małych i średnich sadów i winnic, poszukujących maszyn o dużej mocy, lecz kompaktowych gabarytach, w połączeniu z dużą wszechstronnością i doskonałymi osiągami w zakresie mocy od 36,8 do 53 kW (od 50 do 72 KM).
Mimo swojej wyjątkowo kompaktowej konstrukcji cztery modele należące do serii T3F zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełniały w pełni zapotrzebowanie na moc nawet podczas wymagających zastosowań w sadownictwie. Są one wyposażone w duże, trzycylindrowe silniki z turbodoładowaniem i chłodnicą międzystopniową S8000 wyprodukowane przez firmę FPT Industrial, które doskonale sobie radzą z szerokim zakresem zadań specjalnych. Technologia spełniająca wymogi norm emisji Tier 3 zapewnia niskie emisje, niskie poziomy hałasu i drgań oraz maksymalną oszczędność paliwa. Wysoki moment obrotowy sięgający aż 295 Nm łączy się z imponującą 34-procentową rezerwą momentu obrotowego, co dodatkowo poprawia doskonałe osiągi w polu.
Najnowszy ciągnik zaprojektowany z myślą o poprawie wydajności, wszechstronności i komfortu
Lekkie ciągniki serii T3F poruszają się z łatwością pomiędzy rzędami dzięki ultra-wąskiemu korpusowi z opcją zaledwie 135 cm w najszerszym punkcie. Pozwala to operatorowi manewrować w sadach bez ryzyka uszkodzenia lub przeoczenia cennych plonów oraz idealnie się sprawdza w przypadku oprysków, upraw i transportu drogowego. Dzięki krótkiemu rozstawowi osi, wynoszącemu 186 cm oraz promieniowi skrętu wynoszącemu zaledwie 3,4 m, problemu nie stanowią również zakręty na bardzo ciasnych uwrociach. Ramę ROPS można całkowicie złożyć, co zapewnia lepszą widoczność i łatwiejszy dostęp do przestrzeni z niskim prześwitem u góry.
Imponujące osiągi układu hydraulicznego są zasługą dwóch pomp o stałym wydatku, osiągającym łączne natężenie przepływu 84 litry na minutę: pompa o natężeniu przepływu 52 l/min. przeznaczona jest do obsługi trzech zaworów zdalnych oraz hamulców przyczepy i zapewnia doskonałą efektywność hamowania nawet podczas transportu całkowicie załadowanej przyczepy, natomiast pompa serwisowa o natężeniu przepływu 32 l/min. umożliwia kierowanie maszyną bez wysiłku nawet podczas wymagających zastosowań układu hydraulicznego.
Seria T3F osiąga udźwig do 2277 kg. Opatentowany i sprawdzony system Lift-O-Matic™ sterujący tylnym układem zawieszenia, opracowany przez firmę New Holland, stanowi standardowe wyposażenie całej gamy, umożliwiając operatorom podnoszenie narzędzi montowanych z tyłu oraz ich przywracanie do ustawionej wstępnie pozycji przy pomocy jednego przełącznika. Prędkość opuszczania narzędzia jest niezależna od jego ciężaru, dzięki czemu nawet podczas wykorzystywania maksymalnego udźwigu narzędzie łagodnie i płynnie powraca do pracy.
Ciągniki T3F mogą być wyposażone w szeroką gamę efektywnych przekładni napędowych dostosowanych do wszelkich potrzeb użytkowników profesjonalnych. Standardowa przekładnia napędowa 12x12 Synchro Shuttle™ zapewnia wyjątkową efektywność, natomiast dla zastosowań wymagających szybkiego transportu drogowego dostępna jest opcja prędkości 40 km/godz. Opcjonalnie dostępna jest przekładnia napędowa 20x20 Synchro Shuttle™ z biegami pełzającymi, pozwalająca osiągać niskie prędkości rzędu zaledwie 100 metrów na godzinę, co stanowi idealne rozwiązanie podczas zastosowań specjalistycznych i sadzenia ręcznego.
Kluczowymi zaletami konstrukcji ciągników serii T3F są wysoki komfort i trwałość. Zawieszona platforma idealnie izoluje hałas oraz drgania, zapewniając niezrównany komfort i ergonomię środowiska pracy operatora. Z obszernego, regulowanego fotela, operator ma nieograniczoną widoczność we wszystkich kierunkach. Wszystkie elementy sterownicze są rozmieszczone w prosty, intuicyjny sposób w zasięgu dłoni i zostały pogrupowane w taki sposób, by zapewnić maksymalny komfort nawet podczas długich dni roboczych.
Czerpiąca z tradycji doskonałości marki New Holland Agriculture w segmencie ciągników specjalistycznych nowa seria ciągników T3F marki stanowi najnowocześniejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o wydajność, wszechstronność oraz maksymalny komfort podczas wykonywania prac sadowniczych.Komentarze

Skomentuj