Summarize

AXION 800 to najnowszy ciągnik ze stajni CLAAS. Swoją premierę miał na targach SIMA 2013 w Paryżu. Maszyna wejdzie do sprzedaży seryjne na początku 2014 roku.Nowa seria AXION 800 została wyposażona w szeroki rozstaw osi. Zastosowano w nim rozkład masy 50% przód i 50% tył. Tak jak ciągniki z serii AXION 900, maszyny z serii AXION 800 posiadają wąską przednią maskę. Ukrywa ona silnik z wąską miską olejową oraz pakiet chłodnic umieszczonych w najszerszym miejscu dźwigara. Dzięki temu smukłemu i wąskiemu rozwiązaniu ciągniki AXION 800 posiadają mały promień zawracania i duże kąty skrętu.

Kolejnym atutem jest kabina o 4-punktową amortyzacją, która zapewnia znakomite tłumienie wstrząsów oraz resorowanie przedniej osi. To rozwiązanie zaczerpnięto z serii AXION 900. Wysoka i szeroka kabina gwarantuje znakomitą widoczność we wszystkich kierunkach.

Ciągniki AXION 800 posiadają silnik Stage IV (Tier 4f). Jest to jednostka spełniająca szereg wymagań dotyczących oczyszczania spalin. Oczyszczanie przebiega w dwóch etapach (katalizator oksydacji oleju napędowego oraz katalizator SCR).

W serii AXION 800 dostępne będą cztery modele o zakresie mocy 200-270 koni mechanicznych. Komentarze

Skomentuj