Summarize

Rolnicy coraz częściej decydują się na podnoszenie mocy swoich ciągników i tzw. tuning traktor.Jeśli zastanawialiście się, jak zwiększyć moc ciągnika rolniczego o dodatkowe konie mechaniczne, to na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących usługi w tym zakresie. Pozwalają one zwiększyć moc traktora oraz umożliwiają przeprowadzenie chip tuningu ciągnika rolniczego, który może skutkować np. zmniejszonym zużyciem paliwa.
 
Najłatwiej poddać modyfikacjom ciągniki największych firm, wyprodukowane w nowoczesnych procesach produkcyjnych. Istnieją dwie podstawowe możliwości: modyfikacja oprogramowania sterownika silnika i modyfikacja ustawień pompy wtryskowej. Pierwsza z nich wiąże się z testami maszyny przeprowadzonymi na hamowni, analizą spalin i zużycia paliwa. Druga polega na regulacji dawki paliwa i ustawieniu regulatora LDA.
 
Należy pamiętać, że nie każdy silnik jest podatny na modyfikacje w identyczny sposób. W niektórych przypadkach sukcesem może być uzyskanie dodatkowych kilku koni mechanicznych, podczas gdy innym razem można uzyskać wzrost mocy przekraczający 20 KM. Co równie istotne, przeprowadzenie modyfikacje musi odbywać się w wyspecjalizowanych stacjach diagnostycznych i być połączone z podstawowymi testami, które zagwarantują poprawność wprowadzonych zmian i zapobiegną późniejszym, ewentualnym usterką, które mogą być wynikiem ingerencji w ustawienia silnika.
 Komentarze

Skomentuj