Summarize

W tym roku na targach Agrotech w Kielcach swoją premierę będą mieć ciągniki Kubota M6060 i M7060.

Najnowsze modele będą zmodernizowaną wersją znanych i cenionych przez polskich rolników traktorów M40. Co najważniejsze japońscy inżynierowie podczas projektowania nowych modeli wzięli sobie do serca ich uwagi. W ten sposób nowe modele będą posiadać wiele praktycznych udogodnień.

Jakie nowości?

Na pierwszy plan wychodzi zmodernizowana skrzynia biegów. Nowe modele M6060 i M7060 będą posiadać 18 biegów, a nie 15. Zadbano również o zwiększenie precyzji przekładni. Dodano także nadbieg, który na pewno przełoży się pozytywnie na spalanie nowych ciągników.

Ponadto, w nowych modelach będziemy mieć do czynienia z praktycznie nową konsolą z prawej strony kabiny. To sprawi, że dźwignia reduktora będzie działać dużo dokładniej niż poprzednio.

Należy również wspomnieć o tym, że silnik w nowych modelach posiada system wtrysku common rail i filtr cząstek stałych DPF. To sprawia, że maszyna spełnia unijną normę Euro IIIB.

Zalety bez zmian

Jeśli chodzi o elementy, które były cenione w modelach M6040 i M7040 firma Kubota zdecydowała się je pozostawić. Odnosi się to do takich sprawdzonych opcji jak bezsprzęgłowy rewers, przedni most oparty z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu oraz do silnika o pojemności 3,3 litra. W modelu M6060 silnik będzie generował moc 66 koni mechanicznych, a w modelu M7060 74 koni mechanicznych.

Wszystko wskazuje na to, że nowe modele spełnią oczekiwania polskich nabywców tym bardziej, że propozycje japońskiej marki Kubota wyróżniają się na rynku znakomitą relacją między jakością a ceną.Komentarze

Skomentuj