Summarize

W ubiegłym miesiącu ponownie na znaczeniu zyskały używane maszyny rolnicze. Największym zainteresowaniem cieszył się ciągnik marki Zetor.W kwietniu potwierdziły się przypuszczenia analityków, a największym zainteresowaniem rolników cieszyły się maszyny używane. Jest to także odwrócenie zeszłorocznej tendencji, kiedy to w tym samym okresie kupiono aż o 40 procent mniej używanych ciągników, niż ma to miejsce w chwili obecnej.
„Rolnicy z jednej strony szukają oszczędności rezygnując z takich inwestycji jak w ostatnim roku, jednak z drugiej strony dysponują pieniędzmi na zakup maszyn używanych. Powodów nie należy szukać daleko. Są one związane z ograniczonym finansowaniem z PROW. Skoro nie można kupić więcej za mniej, kupuje się tyle na ile stać. To dlatego maszyny używane ponownie nabierają na znaczeniu” – mówi Mariusz Chrobot, wiceprezes Martin & Jacob.
Najczęściej wybieranym ciągnikiem wśród polskich rolników był Zetor Major 80. W kwietniu zdecydowało się na niego 32 rolników. Drugie miejsce również zajął produkt marki Zetor, tym razem model Proxima 85, która znalazła 31 nabywców. Ostatnie miejsce na podium przypadło w udziale traktorowi R60 marki LS Traktor. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio ciągniki John Deere 6330 oraz New Holland TD5050 i TD5030.
 Komentarze

Skomentuj