Summarize

Ursus i Polmot Warfama

1 czerwca 2012 r. Sąd Rejonowy w Olsztynie zarejestrował zmianę nazwy spółki POL-MOT Warfama S.A. na Ursus S.A. Dzięki temu najlepiej rozpoznawalna marka maszyn rolniczych w Polsce zyskała drugie życie.Lubelska spółka nabyła prawa do wykorzystywania znaku towarowego Ursus w czerwcu 2011 roku. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Warfamy, całość sił koncentruje ona teraz na rozwoju marki Ursus zarówno w Polsce, jak i na byłych rynkach eksportowych. Na bazie oryginalnej dokumentacji licencyjnej w Lublinie produkowane są ciągniki Ursus 11024 o mocy 110 KM, z silnikami Perkins.

Uzupełnienie oferty stanowią ciągniki lekkie (50 KM) i ciężkie (140 KM) oraz Ursusy serii H, w zakresie mocy od 70 do 100 KM.

Producent zapewnia, iż Ursus na pierwszym miejscu stawia jakość wykonania. Nowoczesny design nie ustępuje niczym produktom światowych liderów w branży. Ideą przewodnią spółki jest produkcja różnych typów maszyn i urządzeń (nie tylko ciągników!), na europejskim poziomie wykonania, ale przy zachowaniu polskiej ceny.

Posiadaczy ciągników Ursus starszych generacji zapewne ucieszy fakt zawarcia porozumienia pomiędzy nowymi właścicielami Ursusa a firmą ROL-MAR, w zakresie dystrybucji oryginalnych części zamiennych.

W ramach prowadzonych działań marketingowych spółka wypuściła na rynek napój energetyczny „Ursus Energetic”, którego odbiorcami ma być młodzież na terenach wiejskich. Ursus sponsoruje także ekipę rajdów motorowych – Ursus Rally Team. Całość działań jest nakierowana na odświeżenie wizerunku marki i powiększenie grona sympatyków.Komentarze

Skomentuj