Summarize

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w targach AgroBudziejewonauka, doświadczenie, praktyka,29 czerwca 2014. Wstęp bezpłatny.
Raz do roku, w Budziejewie k. Mieściska, organizowane są szczególne targi rolnicze, które łączą naukę, doświadczenie i praktykę. AgroBudziejewo, co roku przyciąga setki zwiedzających - szczególnie rolników, plantatorów i producentów rolnych.
Podczas targów na poletkach uprawowych zostaną zaprezentowane najważniejsze gatunki i odmiany roślin uprawnych w Budziejewie. Każdy będzie mógł zobaczyć efekty stosowania poszczególnych herbicydów w zbożach, rzepaku i kukurydzy, regulatorów wzrostu zbóż oraz odżywiania i biostymulacji zbóż oraz fungicydów w rzepaku i zbożach. Nie zabraknie także prezentacji efektów stosowania nawozów w zbożach, rzepaku i ziemniakach.
Oprócz skutków stosowania środków ochrony roślin, odżywek, biostymulatorów i nawozów przedstawione zostaną również liczne odmiany roślin uprawnych: 15 odmian rzepaku na obszarze, 2,5 ha, 12 odmian zbóż na obszarze 1 ha oraz 15 odmian kukurydzy na obszarze 2 ha.
Z pewnością zainteresowanie wzbudzą także doświadczenia ścisłe w zbożu, rzepaku i kukurydzy, mające na celu sprawdzenie skuteczności technologii - to aż 254 kombinacji ulokowane na 762 poletkach.Na poletkach doświadczalnych pokazane zostaną rekomendacje produktów firmy Chemirol wraz z produktami takich koncernów jak Syngenta, BASF Polska, Bayer Polska Sp. z o.o., DuPont Polska.
Zdecydowanym atutem tych targów jest możliwość zapoznania się z testowanymi rozwiązaniami, które już są i które niebawem pojawią się w ofercie.
Doświadczenie i praktyka towarzyszą targom AgroBudziejewo przez cały czas, podobnie jak nauka, która ma swoje odzwierciedlenie w wykładach naukowych dotykających określonych problemów z uprawami.
Wykłady tematyczne prowadzone będą przez wybitnych naukowców i fachowców dotyczące ochrony fungicydowej, ochrony herbicydowej oraz ochrony upraw przed szkodnikami na stałe wpisały się w konwencję tych targów.
Wykłady poprowadzą naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - m.in. dr Zuzanna Sawińska i dr Łukasz Sobiech oraz mgr Grzegorz Pruszyński z Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego. W ramach ochrony fungicydowej będzie służyła poradą dr Zuzanna Sawińska, o ochronie herbicydowej natomiast opowie dr Łukasz Sobiech. Doradzać będzie również Grzegorz Pruszyński z Instytutu Ochrony Roślin - Poznańskiego Instytutu Badawczego w Poznaniu, specjalista do spraw ochrony upraw przed szkodnikami.
Będą oni także służyć fachowym doradztwem przy poletkach doświadczalnych, tak więc będzie możliwość swobodnej rozmowy z naukowcami i zasięgnięcia u nich opinii i porady.


Ponadto odbędą się seminaria poświęcone tematyce uprawy rzepaku i zbóż prowadzone przez fachowców branży rolnej.
Targi AgroBudziejewo nauka, doświadczenie, praktyka to nie tylko doskonałe miejsce na zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat ochrony roślin, materiału siewnego, nawożenia czy odżywiania, ale także na zapoznanie się z ofertą licznych koncernów chemicznych: BASF Polska, DuPont Polska, Best Pest, Sumi Agro Poland, Bayer Polska, Zakłady Chemiczne Organika Sarzyna, Zakłady Chemiczne Organika Azot, Arysta LifeScience, Adama Polska (Makhteshim-Agan Poland), Syngenta, koncernów nasiennych: Euralis Saaten, Monsanto, Rapool Polska, Limagrain Central Europe, Lantmännen SW Seed , RAGT Polska i koncernów nawozowych: K+S Polska, Yara Poland, TradeCorp Poland, Luvena S.A, Nordkalk Poland, Fosfan S.A, Timac Agro Polska i inne: Kubota GmbH, Dział Maszyn PUH Chemirol, JCB. Każdy z koncernów będzie miał swoje kilkuminutowe wystąpienie podczas którego przedstawią rekomendowanie przez siebie rozwiązania.
Informacje na temat targów zamieszczone są na stronie http://budziejewo.chemirol.com.pl/.
Patronat medialny nad spotkaniem sprawuje Agrotechnika i Tygodnik Poradnik Rolniczy.

 Komentarze

Skomentuj