Summarize

Premier polskiego rządu Donald Tusk odbył oficjalną wizytę w Nigerii. Razem z rządową delegacją do Nigerii ruszyli również przedstawiciele spółki Ursus S.A.. Wizyta ma na celu nawiązanie lepszych kontaktów handlowych w tym afrykańskim państwie.Wizyta trwała od 10 do 13 kwietnia. Dla Ursusa rynek nigeryjski jest bardzo ważny i firma chce odbudować na nim swoją pozycję z przeszłości. Jest to szczególnie istotne, gdyż w przeszłości Nigeria sprowadzała duże ilości ciągników marki Ursus. Marka jest dobrze kojarzona i rozpoznawana na nigeryjskim rynku i dlatego ożywienie jej działań w Nigerii jest jak najbardziej prawdopodobne.

Nigeria to cały czas rozwijający się kraj, który posiada bardzo duży rynek z racji populacji sięgającej 170 milionów osób. Na nigeryjskim rynku jest już obecnych wiele firm z takich państw jak Stany Zjednoczone, Rosja, Niemcy czy Chiny.

Nigeria to duży importer wyrobów przemysłowych, żywności, maszyn, środków transportu oraz chemikaliów. Jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych w 2011 roku polskie firmy sprzedały do Nigerii towary o wartości 63,8 milionów euro.

Jeśli chodzi o spółkę Ursus S.A. to w ubiegłym rok sprzedała ona na nigeryjskim rynku ponad 100 ciągników rolniczych. Firma ma nadzieję, że już wkrótce ta liczba zostanie znacznie zwiększona.
 Komentarze

Skomentuj