Summarize

Agencja Martin & Jacob opublikowała informacje na temat rejestracji ciągników w lutym bieżącego roku. Jeśli porównamy je do zeszłorocznych wyników to nie napawają optymizmem.W lutym polscy rolnicy zarejestrowali 1154 ciągniki rolnicze. Choć ten wynik jest lepszy od tego uzyskanego w styczniu bieżącego roku, to wypada on blado w relacji do wyniku z lutego 2012. Wtedy to polscy rolnicy kupili o 20% maszyn więcej.

Lutowa sprzedaż ciągników była większa o 132 sztuki od styczniowej. Ten wzrost wpisuje się w obserwowaną w ciągu ostatnich lat wzrostową tendencję sprzedaży tych maszyn rolniczych. Jak informują eksperci najlepsze wyniki w sprzedaży ciągników rolniczych są odnotowywane na przełomie marca i kwietnia. Takie sytuacji spodziewają się oni także w tym roku.

Wiceprezes Martin & Jacob Mariusz Chrobot powiedział, że „spadek sprzedaży w tym okresie był spodziewany. Miało na to wpływ wiele aspektów, między innymi długa zimowa aura, powoli spływające płatności za dopłaty bezpośrednie, czy wreszcie wyczerpujące się środki z unijnego wsparcia na modernizację”.

W tym miejscu warto również dodać, że w ciągu pierwszych dwóch miesięcy bieżącego roku sprzedaż ciągników rolniczych była o 17% niższa od sprzedaży tych maszyn w analogicznym okresie roku ubiegłego.

 Komentarze

Skomentuj